EXO hosting
DRAKOMIR.com > Špeciálne jednotky > OMON

omon nasivkaOMON


Vznikla ako protiteroristická policajná jednotka v roku 1979, známy sú i ako čierne barety. Určená je pre plnenie úloh ako je oslobodzovanie rukojemníkov, vykonávanie hliadok v prípade vyhrotenia situácie, zatíkanie zvlášť nebezpečných páchateľov, boj proti demonštráciám.

Personál
Názory na početnosť jednotky sa veľmi rôznia v rozsahu od 5500 do 9000 osôb, ktorí sa často stretávajú s pohŕdavým postojom, častokrát sa im stáva, že nedostávajú plat. Z týchto dôvodov sa niekedy stáva, že niektorí jednotlivci sa snažia búriť proti tomuto systému a domôcť sa svojich práv, prípadne sa stáva, že klesá ich morálka a dopúšťajú sa hrubých prešľapov voči ľudským právam.
Nasadenie

Slúžia najmä po boku polície pri zadržiavaní nebezpečných zločincov, v boji proti terorizmu a zasahujú pri masových demonštráciách.

Jednotky Omon boli nasadzované najmä v Čečensku, každé mesto Ruskej Federácie muselo vyslať malé jednotky ktoré väčšinou tvorili práve členovie jednotiek Omon. Utrpeli tam veľké straty, činnosť tíchto jednotiek sa dostala do povedomia najmä vďaka vojakovi Sergei Udachin, ktorý dokumentoval svoju činnosť fotoaparátom. Snímky však už sám nezverejnil, pretože padol do zajatia a bol neskôr popravený, rovnako i ostatní členovia jednotky. Čečenský bojovníci boli tí ktorý zverejnili fotografie.

V strednej ázii operujú v protidrogových operáciách a poslednou verejne známou akciou je Beslanská rukojemnícka dráma a akcia pri "oslobodzovaní" rukojemníkov z Moskovského divadla (ktoré nie sú považované práve za úspešné)

OMON predvadzanie v Moskve OMON v Cecensku
OMON predvadzacia akcia
OMON proti demonstraciam


made by Drakomir